Účinná přírodní detoxikace celého těla za pár korun

Pomalu, ale jistě přichází jaro. Ze zimního spánku se probouzí nejen příroda, ale i naše těla. A tak jak je potřeba pohrabat trávník, zbavit ho staré trávy a pěkně vyčistit, aby mohl nově obrazit, potřebuje i naše tělo po zimě očistu. Pokud potřebujete vyčistit jen vaše tělo a ne peněženku, mám pro vás skvělý tip jak na to. Tato forma detoxikace je známá spoustu let, ale protože se na ní nedá moc vydělat, nenajdeme jí v asi v žádné reklamě. Proto se o ní dozvídáme třeba jen z doporučení. Bohužel to je velká škoda, protože tento druh detoxikace, by si zasloužil určitě větší pozornost.

Na detoxikaci těla už jsem vyzkoušela mnoho různých variant, ale vždy tam bylo nějaké ale, které mi prostě nesedělo. Odstrašující případ pro mě byl nějaký detoxikační čaj, který jsem si s nadšením zakoupila s tím, že to určitě nebude problém. Vzpomínám na něj dodnes, protože do té doby jsem snad nic horšího ještě nepila. Čaj byl tak strašně hořký, že po prvním ucucnutí jsem koukala na hrnek a přemýšlela co s tím. Po chvilce jsem sebrala odvahu a zkusila vypít půl hrnku naráz. To však moc dobrý nápad nebyl. Protože hned vzápětí jsem věděla, že čaj už nikdy pít nebudu.

A tak jsem zkoušela další a další varianty, až jsem si vzpomněla na jablečný ocet. Zkusila jsem si o něm něco vyhledat a recenze ostatních mě přesvědčily, že tohle musím zkusit. Koupila jsem si ho v normálním obchodě, protože do zdravé výživy se mi zrovna ten den nechtělo. S nadšením jsem s ním upalovala domů. Přečetla jsem si, že stačí zamíchat dvě čajové lžičky do cca 2dcl vody a pít ráno a večer. Fajn, tak to musí být v pohodě. A tak než jsem šla spát, nachystala jsem si tento lektvar a s chutí jsem začala pít.

Ucítila jsem silnou kyselost, bylo mi tedy jasné, že je potřeba vypít ho naráz. Když jsem viděla prázdné dno skleničky, byla jsem nadšená. Dokud jsem se poprvé nenadechla. V tu chvíli mě všechno nadšení opustilo. Hm tak tenhle způsob detoxikace taky nedám. Zapila jsem to ještě troškou čisté vody a po chvilce jsem zjistila, že hnusná pachuť je pryč. Rozhodla jsem, že to nevzdám a zkusím nad tím nějak vyzrát.

Sice jsem přišla na to, že když se hned potom trošku vydýchám pusou a až potom se nadechnu nosem, pachuť není tak silná. Ale pořád jsem nad tím přemýšlela. Na paměti jsem měla to, že jablečný ocet by měl být bio. Napadlo mě, že ta pachuť jsou třeba zbytky chemie, kterou se jablka stříkají. Rozhodla jsem se tedy zajít si do zdravé výživy a koupit si bio ocet a porovnat rozdíl. Koupila jsem Bio jablečný ocet dokonce nefiltrovaný a jeho chuť mě mile překvapila. Dochuť tam sice trošku je, ale v několikanásobně menším množství.

 

Jablečný ocet doporučuji určitě v Bio kvalitě. Už jenom proto, že se získává přírodním kvašením jablkem. A není tedy vhodné při detoxikaci do sebe pravidelně vpravovat chemii ze stříkaných jablek. Nemluvě o tom, že ve zdravé výživě koupíte bio jablečný ocet, který je dokonce nefiltrovaný, a jsou v něm zachovány různé přirozené prospěšné látky. A cenově to není až tak velký rozdíl.

Já jsem si koupila bio jablečný ocet nefiltrovaný ve zdravé výživě za 72 Kč. Což si myslím, že úplně skvělá cena za detoxikaci celého těla. A protože se užívá takové malé množství, vydrží opravdu dlouho. Jaký je rozdíl mezi filtrovaným a nefiltrovaným jablečným octem, můžete vidět na fotce.

První čeho jsem si všimla, že se mi výrazně zlepšilo zažívání. Jelikož mám problémy se štítnou žlázou a k tomu ještě sedavé zaměstnání, můj metabolismus je většinou spíše zpomalený a s tím je samozřejmě spojené i zažívání. Mívala jsem pocity plnosti a i vyprazdňování bylo značně nepravidelné. I proto jsem se rozhodla pro tuto formu detoxikace. Protože jablečný ocet skvěle čistí střevní prostředí. Po pár dnech užívání jsem si všimla, že mi splasklo břicho, téměř vymizela plynatost a i vyprazdňování je pravidelné.

Ke štítné žláze jsem podědila i lupenku sice v mírné formě, ale ta mi způsobovala někdy i silnou suchost pokožky. Po určité době užívání jablečného octu suchost téměř vymizela a pokožku mám jemnou a pružnou. Viditelné zlepšení je i na nehtech a vlasech.

Pozůstatky silné chřipky, kterou jsem prodělala ještě před touto detoxikací zcela mizí. A odložila jsem návštěvu zubaře, až na pravidelnou kontrolu. Pod zubem se mi dělal váček a já jsem myslela, že nebude jiné zbytí, než návštěva zubaře a určitě nepříjemný zákrok. Váček pod zubem zcela vymizel.

 

Co určitě ocení hlavně ženy, že postupně začínají mizet moje tukové polštáře, na kterých jsem urputně pracovala celou zimu. Není to nic razantního, ale přeci. Zima je celkově takové vegetativní období, kdy je i málo pohybu a tělo si samo vytváří tukové zásoby, aby mu bylo tepleji. Když, je totiž tělu chladno má tendenci se zateplovat, s tím je spojená i zvýšená chuť k jídlu. A to nemluvě ani o zimních svátcích jako jsou třeba Vánoce, nebo Silvestr, které jsou v tomto směru tělu velice nápomocné.

Kromě pohybu a čerstvého jídla nám chybí i slunce, čerstvý vzduch, atd. Útočí na nás ze všech stran bacily chřipky a dalších různých nemocí, kterým kolikrát nezvládneme vzdorovat a ony zaplaví naše tělo. A potom je horko těžko dostáváme z těla ven. Proto si myslím, že takový detox po zimě přijde našemu tělu velmi vhod.

Určitě je vhodné tento detoxikační proces podpořit dostatkem zdravého jídla jako je čerstvá zelenina a ovoce.

V tomto článku píšu pouze své zkušenosti. Já jsem vděčná, že jsem na tenhle způsob detoxikace přišla. Moje tělo si to rozhodně žádalo. A proto jsem se rozhodla s vámi o to podělit. Nepředkládám zde žádné lékařské studie. Vše co vím, jsem se dozvěděla buď od známých, nebo z internetu, kde si i vy samozřejmě můžete dohledat různé odborné informace ohledně tohoto tématu.

Jablečný ocet je teď dost oblíbený, protože mnoho lidí se navrací k přírodě a taky asi pro to, že se občas až ztrácíme v množství reklam, ve kterých ještě většinou za tyto produkty zaplatíme hodně peněz. Je také pravda, že díky internetu získáváme mnoho informací, které jsou občas dost matoucí. Proto je potřeba používat svůj vlastní rozum a vnímat co nám naše tělo naznačuje.

O jablečném octu se na internetu dozvíme např., že skvěle čistí střeva, cévy, pomáhá při boji se škodlivým cholesterolem, někomu snižuje i váhu, pomáhá na imunitu a zvyšuje naši vitalitu. Jsou studie, které tvrdí, že jablečný ocet pomáhá snížit cukr v krvi i diabetiku a naopak najdete studie, které tvrdí pravý opak.

Já jsem se rozhodla to vyzkoušet a jsem moc spokojená. Ale to neznamená, že když to je přínosem pro mě, že to musí být přínosem pro každého. Určitě se najdou i výjimky, kterým tenhle způsob detoxikace nesedne. Je potřeba vyzkoušet co vyhovuje právě vám.

Každý člověk je jiný. Má jiné potíže, alergie nebo třeba omezení. Taky je potřeba zmínit, že všeho je nutné s mírou. Nic se nemá přehánět. A to platí i v tomto případě. Mě osobně vyhovují dvě lžičky s vodou ráno a večer. A taky je pro mě příjemnější varianta takhle čistě s vodou a naráz. Ale našla jsem i hodně doporučení, kde se přimíchává ještě med. Můžete vyzkoušet, jaká varianta vám bude vyhovovat.

Závěrem, chci tedy říct, že jste ode mě dostali doporučení na skvělou a hlavně levnou očistu celého těla. Ale je jen vás, zda to chcete zkusit. Já vám doporučuji to minimálně vyzkoušet a doufám, že i vám to bude stejným přínosem jako mě. Budu ráda za vaši zpětnou vazbu nebo další tipy jak jablečný ocet využít. Protože samozřejmě neslouží pouze k detoxikaci, ale může se využívat např. do salátů, na zavařování, či jako obklad, nebo do koupele.

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje dlouholetá praxe s péčí o moji rodinu a zároveň blízký vztah k přírodě, ze mě udělal nadšence, který se snaží držet chod celé domácnosti v souladu s přírodou. Poskytuji informace a jednoduché návody, jak ulehčit rodině i přírodě zároveň. Můj příběh si přečtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Získejte 6 krátkých ukázek propojení přírody s lidmi

    Někdy stačí si pouze připomenout, jaké dokonalé dary nám příroda dává. Když víme jak nám jsou různé potraviny prospěšné, můžeme si hrát s kombinacemi nápadů a chutí. Zadejte svůj email a získejte výstižnou ukázku zdarma.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Vstup na facebook